Dobra izolacja w okresach zimowych pozwala na utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu a zimno pozostaje zatrzymane w skuteczny sposób na zewnątrz. W lecie sytuacja będzie odwrotna, to ciepło zostaje zatrzymane na zewnątrz a w pomieszczeniu powinna panować o kilka stopni niższa – przyjemniejsza temperatura.
 
W pomieszczeniach źle zaizolowanych, z mało wydajną wentylacją, występuje zjawisko pleśni. Zjawisko to występuje gdy ciepłe wilgotne powietrze w pomieszczeniu przemieszcza się i ciągnie do najzimniejszych miejsc w domu czyli zimnych ścian. Odpowiednie izolacja pomoże wyeliminować to zjawisko jak również poprawi w znaczny sposób warunki zdrowotne w pomieszczeniach.

Dużą cześć życia każdy z nas spędza w swoim mieszkaniu. Dlatego tak ważnym jest aby środowisko w którym przebywamy było jak najbardziej nam przyjazne. Między innymi wahania temperatur w domu i odpowiedni klimat to bardzo ważne czynniki wpływające również na nasze samopoczucie.

Dobrze zaizolowany dom pomoże nam również odczuć różnice w wydatkach na energię, które powinny się odpowiednio zmniejszyć.

Copyright SkuteczneDocieplanie.pl                                                                                                       tel. +48 501 513 944